Život je velice rozmanitý a přináší občas i nečekaně velké komplikace a pokud nemyslíte na zadní vrátka dopředu může to mít pro vás i velmi nepříjemný dopad protože Murphyho zákony fungují velice dobře.

Takže tady je pár příběhů a i důvodů k zamyšlení proč nepodcenit dobré pojištění.

Cestovní pojištění

 1. 3 denní lyžování v Alpách se mému klientovy značně protáhlo při pádu na lyžích si zlomil holení kost následoval převoz vrtulníkem do nemocnice, operace holeně a následná repatriace do ČR. Celkový účet za ošetření a repatriaci byl 370 000,-Kč + úrazové pojištění v rámci CP 27 000,-Kč Klienta cestovní pojištění na 3 dny přišlo na 180,-Kč . Co myslíte vyplatilo se mu to?
 2. Při dlouhodobém pobytu v USA klienta chytla ledvinová kolika. Dvoudenní hospitalizace a předepsání medikamentů, cena 83 000,- Kč
 3. Zájezd letecky z Prahy do Benátek a zde nalodění na výletní loď se zkomplikovalo v okamžiku ztráty zavazadel leteckou společností. Za 24 hodinové zpoždění zavazadel pojišťovna vyplatila 3400,-Kč
 4. Řidič dopravní společnosti měl při cestě po Německu dopravní nehodu kterou zavinil a při které došlo k jeho vážnému zranění. Protože na cestovní pojištění nemyslel ani on ani jeho zaměstnavatel všechny náklady spojené z jeho ošetřením a repatriací za něho musela uhradit jeho matka. Náklady na ošetření neznám ale jenom sanitka pro převoz do ČR stála matku tohoto řidiče 27 000,- Kč

Majetkové pojištění

 1. Asistenční služby jsou opravdu úžasná záležitost. Již v roce 2001 kdy je Allianz pojišťovna zavedla u pojištění majetku jsem byl prvním klientem v Brně který je využil. Stalo se to takto.
  V pátek odpoledne mi manželka volala že nám do bytu v přízemí začaly vytékat splašky z odpadů. První co mě napadlo bylo začít shánět instalatéra což v pátek odpoledne je i dnes takřka neřešitelné. Všechny společnosti kam jsem se dovolal řekly ok ale nejdříve příští týden tak středa nebo čtvrtek což nebylo zrovna to co jsem chtěl slyšet. Potom mě popadl spásný nápad a uvědomil jsem si že mám k pojištění domácnosti i asistenční služby. Po zavolání na linku byl u nás v bytě do 45 minut instalater (paradoxně z jedné s firem kam jsem volal a kde neměli čas) který vše dal do pořádku.
 2. Štědrý den v podvečer mi zvoní telefon a v něm vyděšená má klienta povídá pane Samson hoří mi byt co mám dělat :-) Jediná rada co mě v danou chvíli napadla zkuste volat hasiče. Nakonec z toho byla škoda za 180 000,- Kč. A cena pojistky? 1983,- Kč

Autopojištění

 1. Roztržitý klient odjel z čerpací stanice i se stojanem. Škoda na stojanu 30 000,- škoda na jeho vozidle 45 000,-
 2. Hlášení škody klientem. V garáži mi na auto upadl ze zdi stojan s uskladněnými zimními pneumatikami. Poškozená kapota na Volvu 48 000,-Kč
 3. V rádiu poslouchám dopravní hlášení. Na D1 u Vyškova havarovalo vozidlo. Dostalo smyk a najelo na svodidla. Za chvíli telefonát a volá klient který byl u mě před pár dny a uzavíral pouze povinné ručení s tím že od 1.1. mu to stačí a nenechal si to vysvětlit že tam bude mít mezeru v pojištění. Výsledek škoda na autě 50 000,- Kč, faktura od ředitelství silnic a dálnic 80 000,-. Ušetřených 140,- Kč se opravdu „vyplatilo“.
 4. Podzim, večerní jízda z Brna do Bílovic a srnka na kapotě VW Passat. Škoda 98 000,-Kč
 5. Jako opravdu odstrašující příklad kdy pochopíte že limity na povinné ručení opravdu nejsou přehnaně vysoké je třeba nedávná srážka vlaku Pendolino z kamionem kdy viník je řidič kamionu. Kromě zmařených životů se celková škoda na vlaku a odškodném cestujícím odhaduje někde kolem 200 milionů a více.

Podnikatelské pojištění

 1. Ranní telefonát o loňských letních prázdninách. Pane Samsone máme velký průšvih postříkaly jsme barvou 45 aut. Co se stalo?
 2. Firma lakovala velkou součástku pro vodárnu na dvoře továrny a termický mrak nasál barvu která přeletěla přes střechu sousední továrny a vyklopila se na parkoviště jejich zaměstnanců. Celkem bylo poškozených přes 60 vozidel. A škoda se počítala ve statisících.
 3. Při bagrování výkopu se podařilo stavební firmě překopnout optický kabel. Škoda byla takřka milion.
 4. Opomenutí pojištění nového stavebního stroje stálo po jeho odcizení firmu 1,5 milionu.

Životní pojištění

 1. Klientem zaviněná dopravní nehoda při které klient přišel o slezinu. Plnění 400 000,-Kč
 2. Pád ze schodů. Velký hematom na sedací části těla. Vyplaceno 19 500,- Kč
 3. Tragické úmrtí mladého klienta který nechtěl řešit rizikové pojištění pro případ smrti ani úraz. Pozůstalí, manželka a dvě nezaopatřené děti. Důsledek prodej domu. Klient ušetřil cca 8 000,- Kč za rok. Škoda na rodině. Nevyčíslitelná.

Pokud jste dočetli až sem vězte, že to je jen opravdu malá ukázka škod se kterými jsem se setkal.

Co myslíte, nemůže se něco podobného stát i Vám? Jak dobře jste pojišťěni?