28
Lis
2017

Jak se vůbec postavit k pojištění dětí již od raného věku? Tuto otázku si pokládá mnoho z nás. Určitě jde o určitý nadstandart, který Vám v případě vážnějšího onemocnění může velmi pomoci - např. uhradit kvalitnější léčbu, úpravu bytu, pokud by to bylo potřeba, zaplatit rekonvalescenční pobyt, rehabilitace.

Ale přemýšleli jste o tom, že nejlepší pojištění pro děti je pojištění Vás samotných?
Pojištění řeší krizové situace rodiny, ke kterým dojde v důsledku určité zdravotní či životní komplikace. Náhle se sníží příjmy rodiny, ale výdaje se např. kvůli léčbě zvýší. Proto pojištění Vás je zásadní. Ochrání jak Váši životní úroveň, tak Vaši rodinu a zejména děti a jejich potřeby.

U dětské pojistky si musíte zvážit zda chcete dítě jen pojistit či u toho také něco spořit. Prioritou by ale vždy mělo být krytí vážných životních rizik. Na investování či spoření chcete-li, existuje spoustu jiných vhodnějších produktů (ptejte se i u Allianz - umíme nabídnout Stavební spoření a investice Vám na míru).  

Většina dětských pojistek řeší krátkodobé problémy jako denní odškodné spojené s úrazem či hospitalicí, ale nezapomínejte na to zásadní. Nosnou zdí pojistky by mělo být krytí těch vážnějších rizik a jejich následků. Nezapomínejte tedy na pojištění invalidity, závažných onemocnění a také trvalých následků úrazů. Je důležité myslet na to, když Vaše dítě vážně onemocní, kde budete brát peníze na dlouhodobou léčbu, nutnou rekonvalescenci popř. kde bude brát samo dítě peníze, když mu jeho vážná nemoc nebo trvalé následky úrazu neumožní pracovat.

Při řešení pojištění nezapomínejte ani na sebe. Zajištění chodu domácnosti, splácení úvěrů a zachování standardu rodiny leží zcela na Vás. A proto si také dopřejte jistotu v podobě pojistné smlouvy. Pokud máte nějaké finanční rezervy, nemusíte řešit rizika denních odškodných, pracovní neschopnosti apod., ale pojištění invalidity, trvaných následků úrazů a závažné onemocnění nevynechejte. V těžkých chvílich budete rádi, že máte partnera, na kterého se můžete obrátit s prosbou o pomoc a nenechá Vás na holičkách.

Přejeme krásný adventní čas bez nehod a úrazů.
Allianz Samson