8
Lis
2017
Někteří z nás pořád vnímají povinné ručení jako nutné zlo. Hledáme nejnižší cenu za ten na trhu nejnižší limit krytí škod. Ale děláme správně?

Pojišťovny potvrzují, že s platností nového občanského zákoníku narůstají škody na zdraví a to často do závratných výšek. Řidič, který zaviní velkou nehodu, a na pokrytí škod nebude stačit limit jeho povinné ručení, bude muset šáhnout do své vlastní kapsy.  

Dle zákona je základní limit povinného ručení 35milionů korun na majetkovou škodu a 35milionů korun na zdraví. Berte na vědomí, že při hromadné havárii se počítá škoda na zdraví za každého zraněného. Plus škody na majetku, např. škody na bouraných vozech. Pokud plnění přesáhne částku vámi zvoleného limitu, musíte zbytek uhradit ze svých zdrojů. Přitom sjednání vyššího limitu vás nestojí o tolik více, jde spíše o pár stokorun navíc ročně.

Jednu z největších škod na zdraví odškodňuje například naše pojišťovna Allianz. "Šlo o dopravní nehodu s těžkým zraněním 41letého motocyklisty, který utrpěl mnohočetné zlomeniny a především těžké poranění mozku. Na škodě bylo doposud vyplaceno přes 34 milionů korun. Nějvětší položku do budoucna budou tvořit náklady na péči a na ztrátu na výdělku." popsal mluvčí Allianz Václav Bálek.

Proto Allinaz nabízí i limity pojistného plnění 70/70, 150/150, 200/200. Je z čeho vybírat.

Které připojištění byste měli ještě zvážit?

 - asistenční služby
Pomohou při havárii vozidla, ale i v případě poruchy nebo poškození vozu. Zajistí vám odtah i přepravu celé posádky do bezpečí. Asistence dokáže zajistit i noclech či náhradní vozidlo, pokud je potřeba. 

- srážka se zvěří
Zvláště v zimních měsících škody způsobené srážkou se zvěří narůstají. Pokud je vaše vozidlo havarijně pojištěno, je hrazeno z tohoto pojištění. Pokud ne, tak je možno na toto riziko vaše vozidlo připojistit.  

- úrazové pojištění řidiče, osob ve vozidle a úrazové pojištění nezletilých dětí pojistníka ve vozidle
Nejen auto můžete ochránit pojištěním vozu. Lze sjednat i ochranu vás, vašich blízkých a hlavně převážených dětí i s autosedačkami.

Je jen na Vás jak si Vaše pojištění poskládáte.

Šťastnou volbu přeje Allianz Samson