5
Zář
2017

Znáte finanční produkty: penzijní připojištění, doplňkové penzijní spoření či životní pojištění? Všechna podporuje náš stát různými benefity. Přiblížíme Vám jak jich nejlépe využít.

Letošní rok byl rokem změn a tou pozitivní je navýšení daňových výhod, jak na straně lidí se sjednaným penzijním připojištěním, doplňkovým penzijním spořením i s životním pojištěním, tak na straně zaměstnavatelů, kteří lidem na tyto smlouvy přispívají.

Daňový základ si je možno snížit až o 48 tisíc/rok, zaměstnavatelé až o 50 tisíc/rok. To už je hezký benefit.

Jak si ve spoření stojíme? Táměř půl milionů lidí vůbec nevyužívá státních benefitů, které se ke spoření vážou. Stát velmi štědře podporuje spoření na důchod, kde již od 300Kč měsíčně dostanete dalších 90 korun navíc, od 1000 korun získáváte až 230 korun měsíčně. Navíc si můžete snížit daně až o 24 tisíc korun za rok.
Pro maximalizaci výhod vkládejte 3000 korun měsíčně.

Lidé využívají jak starší produkt penzijní připojištění, tak i nové doplňkové penzijní spoření. Těm, kteří mají více než 15 let do důchodu, se vyplatí své starší "penzijko" převést na doplňkové penzijní spoření, kde si můžete zvolit individuální investiční strategii vedoucí dlouhodobě k vyššímu zhodnocení.


Životní pojištění má polovina Čechů, jste mezi nimi? Je pravdou, že dobře připravené životní pojištění pomáhá Vám i Vaší rodině překonávat nečekané finančně náročné životní období spojené s dlouhodobou nemocí, invaliditou, smrtí  či úrazem, který ochromí Vaše pravidelné příjmy. Může být velkým pomocníkem při splácení Vašich závazků - hypotéky či jiných úvěrů, půjček.
I zde je možnost snížení daňového základu až o 24 tisíc korun, ale finanční úřad uznává pouze platby za pojištění pro případ smrti a investici.

Je tedy na Vás zda tento produkt zacílíte jen jako rizikové pojištění bez spoření, či na vytváření finanční rezervy. Vždy při vstupu do pojištění doporučujeme ověření vstupních poplatků, ty mohou významně ovlivnit spořící složku, se kterou do budoucna počítáte.


Allianz Samson přeje šťastnou volbu a co největší naspořené rezervy.