29
Bře
2017
Lidé a firmy již odevzdali zhruba 1,1 milionů daňových přiznání za loňský rok, pokud jste již mezi mini, gratulujeme. Máte to z krku a můžete užívat víkendu.

Finanční zpráva ale čeká, že bude odevzdáno asi 1,9 milionů daňových přiznání a termín odevzdání se blíží. Je to pondělí 3. dubna 2017, tj. za necelý týden. V případě využití služeb daňového poradce je možno odevzdání do 3. července tohoto roku.

Daňové přiznání můžete odevzdat více způsoby - zaslat poštou, donést osobně nebo podat přes internet.

Na internetových stránkách Finanční správy lze formulář vyplnit (i s kontrolou správnosti propočtu) a rovnou ho zaslat finančnímu úřadu elektronicky prostřednictvím daňového portálu nebo datové schránky.

Co nastane, pokud se opozdíte s podáním daňového přiznání?

Když to stihnete napravit do pěti dnů od daného termínu (tj. 3.4.2017) nehrozí vám žádné sankce za prodlení. Následné sankce jsou po 5denní lhůtě za každý den a činí 0,05 % ze zaplacené daně. Maximální postih je 5 % z daně nebo 300 000Kč. Pokud daňové přiznání neodevzdáte vůbec, minimální pokuta bude 500 korun.

Finance portálu iDnes pro Vás připravil 10 rad jak správně vyplnit daňové přiznání a tak odkaz posíláme i vám, víc hlav, víc ví.
http://finance.idnes.cz/jak-na-dane-2016-deset-rad-pro-vyplneni-formulare-f4y-/p_dane.aspx?c=A170203_135740_p_dane_sov


 Mnoho štěstí a pevných nervů při vyplňování daňového formuláře přeje tým Allianz Samson