25
Led
2017
Že by zlodějů ubylo?

Sestupný trend krádeží automobilů potvrdily policejní statistiky za rok 2016, a to i přesto, že zloději mají čím dál větší výběr - aut v České republice neustále přibývá. Před pěti lety policisté evidovali 11 tisíc krádeží ročně, loni již tomu bylo jen 4 919 ukradených aut. Asi 65% vozidel se po odcizení rozebírá na náhradní díly, zbytek se přihlašuje na padělané doklady po změně identifikačních znaků.

Majitelé aut značky ŠKODA by měli být stále na pozoru, na žebříčku odcizených vozidel jsou tato vozidla z pohledu žádanosti na nejvyšší příčce, a to z poloviny se kradou hlavně Škody Octavie. Ihned v závěsu za nimi jsou vozidla značky Volkswagen. V žebříčku deseti nejkradenějších značek chybí automobily korejských automobilek.

Díky klesající tendenci krádeží je čím dál menší zájem o bezpečnostní označení skel formou pískování a leptání systému OCIS, tuto tendenci má i mechanické zabezpečování vozidel (zámek řadící páky). Ale kde naopak zájem roste, je u zabezpečení posádky vozů a jejich zdraví např. jde o systémy, které v případě nehody přivolají sami pomoc.

Kromě povinného ručení si můžete sjednat také pojištění havarijní.

Povinné ručení chrání klienta v případech, kdy on sám způsobí újmu na zdraví či na majetku jinému člověku.
Havarijní pojištění již chrání Vás a Vaše vozidlo. Pojistí Vás v případě havárie, živelné události, odcizení - i když počet krádeží každoročně klesá, hrozba tu pořád je, vandalismu a poškození zaparkovaného vozidla zvířetem.

Navíc v zimní sezóně, při mrazivém stále se měnícím počasí nikdy nevíte, co Vás může na silnicích potkat. Povětrnostní podmínky jsou mnohdy zrádnější než spolucestující na silnicích.

Můžete si také připojistit rozbití skel, přisjednat úrazové pojištění řidiče, osob ve vozidle a úrazové pojištění nezletilých dětí plus pojištění dětských sedaček. Pro ty co jezdí více, doporučujeme dosjednání Asistence. Jde o pár korun navíc ročně, ale může Vám na cestách v mnohém, jak se říká "vytrhnout trn z paty".

Mnoho kilometrů bez nehod a zlodějů přeje Allianz Samson