2
Lis
2016

Přemýšlíte o životním pojištění, ale stále je v tom nějaké ALE? Přinášíme Vám pár rad jak na životní pojištění a na co si dát pozor.

V každém věku i životní situaci smýšlíme o životním a úrazovém pojištění jinak.
Když žijeme sami bez závazků, řešíme: Proč se vlastně pojišťovat? S hypotékou a rodinou na bedrech již řešíme: Na jaká rizika se pojistit, abych vše a všechny zajistil jak je potřeba.

Výhodou uzavření životní pojistky v mladém věku je nižší cena pojistky a také hladší průběh posuzování zdravotního stavu. Bez omezujících zdravotních neduhů Vás pojišťovna pojistí bez problémů na více zdravotních rizik, což je velká výhoda. Otázkou je, na co se vlastně pojistit? Pokud nemáme vedle sebe někoho, kdo je na nás a našem příjmu závislý, je diskutabilní riziko smrti, ale určitě doporučujeme uvažovat o pojištění proti riziku invalidity a trvalých následků úrazem. V mladém věku máme život před sebou a v případě nešťastné náhody, která by vedla k některému stupni invalidity, by to znamenalo menší příjem po delší časové období. Rizikové pojištění si sjednávají odpovědní lidé, kteří se jistí před životní situací, kdy by nemohli být plnohodnotně ekonomicky aktivní.

Důležité je myslet na to, že s každou životní změnou je dobré si svoji životní pojistku aktualizovat. Životní změnou myslíme např. sjednání hypotéky, dlouhodobého úvěru či založení rodiny a zodpovědnost za ni. S příchodem rodiny se struktura a pohled na životního pojištění významně mění. Každá nenadálá událost, která vyžaduje finanční krytí, zasáhne ne jenom nás, ale celou rodinu. Na to je třeba pamatovat a dle toho se připojistit. Zde už své místo má i pojištění rizika jako je smrt z jakýchkoli příčin i smrt úrazem.

Při změně pojišťovny si pečlivě prostudujte ochranné lhůty pojišťovny, tzn. čekací doby. Pro Vás to znamená, že některé rizika budou kryta s odstupem např. jednoho až dvou let od uzavření smlouvy, což by Vás mohlo nemile překvapit. Dále pozor na aktuální zdravotní stav. Pokud se z dob trvání původní pojistky změnil a to k horšímu, je nutné novou smlouvu zvážit popř. zkonzultovat s odborníkem na životní pojištění, na některá rizika již byste nemuseli být vůbec pojištěni nebo s přirážkou.

Životní pojištění by nemělo být strašákem, ale pomocníkem, který pomůže nahradit ušlé příjmy, případně i jednorázové náklady související s novou často nepříjemnou životní situací. Pomoc přijde ve chvíli, kdy je potřeba upravit byt na bezbariérový, nahradit ušlý příjem z důvodu dlouhodobé nemoci či doplacení hypotečního úvěru v případě smrti nebo plné invalidity. Je jen na Vás, které strašáky chcete a potřebujete pojistkou zastrašit.

Nastavené životní pojistky je vždy velice individuální záležitost, proto doporučujeme se se svým pojišťovacím agentem setkat i vícekrát, aby pojistka splňovala Vaše představy a kryla všechna rizika, která jsou pro Vás a Vaši rodinu důležité.

Allianz pojišťovna jako první v České republice končí s prodejem investičního životního pojištění a přechází pouze na čistě rizikové životní pojištění. Pojišťovna nechce v době, kdy je těžké na finančním trhu vůbec vydělat, klientům slibovat kladný výnos při vědomí nutných nákladů na získání nové smlouvy. Nechceme slibovat nemožné.

Přemýšlíte o životním pojištění? Navštivte nás: Allianz Samson, Táborská 74 v Brně nebo zavolejte: 776 896 509. Jsme tu pro Vás.