30
Srp
2016

Kvůli blížící se účinnosti nového zákona o spotřebitelských úvěrech banky začínají zpřísňovat pravidla pro poskytnutí hypotečních úvěrů. Pomalu mizí hypotéky bez dokládání příjmu a do konce roku bude stále obtížnější dosáhnout na získání hypotéky. Velké změny přijdou s koncem letošního roku a začátkem roku 2017.

Velký důraz bude kladen na prokazování a posuzování úvěruschopnosti žadatelů o půjčku. Budou se důkladněji zkoumat příjmy a výdaje žadatele. Některé z bank již ukončily poskytování hypoték a úvěrů bez dokládání příjmů a tento trend poroste.
Důsledkem bude i prodloužení procesu schvalování. Důvod? Hlubší prověrka rodinné finanční situace a nárůst administrativy související s poskytnutím půjčky.
Od 1. října 2016 bude snížena maximální výše poskytnuté hypotéky z nynějších 100% hodnoty nemovitosti na 95% a od dubna 2017 je již plánováno snížení na 90%. Zejména méně bonitní zájemci žádající o větší úvěr se setkají s komplikacemi. Posuzování bude velice úzce souviset s vašim příjmem. Ideálem je příjem stabilní, dlouhodobý, udržitelný a doložitelný.

Pokud plánujete žádat o hypotéku či refinancovat můžeme Vám pomoci. Profesionálové Allianz pojišťovny se o Vás postarají.

Více informací a přínosných rad poskytne tým Allianz Samson s. r. o. na Táborské 74, Brno.
Tel: 776 896 509, 602 932 081 Email: kancelar.taborska@tiscali.cz