18
Srp
2016

Představte si. Nabouráte se, auto nepojízdné, nervy na pochodu a najednou jako zázrakem, aniž byste kohokoliv volali, se zjeví pomoc. Nabídne Vám odtah, opravu vozidla, a že za Vás všechno vyřídí. Jaké štěstí, že. Ale POZOR! Jde o lovce nehod. Sice velice aktivní, ale předražená, často parazitující pomoc. Paraziti na Vašem stresu, na Vaší bezmoci v té dané chvíli. Poté vám jen nechají podepsat dokument, kde se upisujete, že část náhrady škody rovnou přeposíláte na jejich bankovní účet.

Lovci nehod využívají neznalosti řidičů, jak si zavolat rychlou s spolehlivou pomoc od své pojišťovny. Proto mějte vždy na paměti telefonní číslo 1224 (Linka pomoci řidičům), která Vás od lovců nehod ochrání. Telefon 1224 pomáhá 12měsíců v roce a to 24hodin denně, pomůcka k zapamatování je na světě, lehké viďte? Pokud jste přímo klientem Allianz pojišťovny, tak můžete volit kontakt 241 170 000 (Allianz asistence). Oba dva kontakty naleznete na své zelené kartě povinného ručení.

Když už se přece jen lovci nehod objeví na scéně, co s tím?
Pokud se již setkáte s lovci nehod, buďte rázní. Odmítněte jejich pomoc, pokud jste si ji sami nezavolali a oznamte jim, že si odtah a opravdu vozidla zajistíte sami ve spolupráci se svoji pojišťovnou. A co je nejdůležitější, v žádném případě jim nic nepodepisujte. Vaše pojišťovna se o Vás ráda postará.

1224 nebo 241 170 000 … a pomoc je na cestě.