12
Srp
2016

I když je léto časem prázdnin, dovolených a letních radovánek, přesto je dobré zůstat neustále na pozoru. Právě prázdniny jsou rájem pro zloděje a jejich vynalézavost v oblasti vykrádání domů a bytů. Někteří jsou stále věrni obyčejným páčidlům, kladivům nebo obyčejné vrtačce, ale není jim cizí ani SG metoda vloupání (pozn. také známá jako bumping, tzn. vyklepávání zámku).
V loňském roce byly obyvatelům domů a bytů způsobeny škody ve výši 1,5miliardy korun a to už není zanedbatelná částka, co myslíte? A proto i vy buďte obezřetní a cestu do vašeho bydliště zlodějům neusnadňujte. Samozřejmostí jsou bezpečnostní dveře, zamykání a Vaše pozornost. Mít přehled o tom, kdo všechno vlastní klíče od vašeho domova, komu je půjčujete a nezapomínejte si každého nového návštěvníka dobře prověřit (například zaměstnance objednaných či servisních služeb jako instalatéry, paní na úklid, odečítače elektroměrů apod.). Jsou známé i vtipné převleky jako třeba kurýr s pizzou nebo manažer.

I přes všechny hrozby, ať už nezvaných návštěvníků nebo jiných nepříjemností, existuje řešení a to je si náš domov, byt či dům, pojistit. Když už se něco přihodí, ať náprava trvá co nejkratší dobu a stojí nás co nejméně energie, financí i nervů. Až u 30% nemovitostí je aktuální pojištění nedostatečné, podpojištěnost a špatné zabezpečení jde ruku v ruce. Když už Vás přece jen navštíví zloděj, vichřice poničí střechu, povodeň zaplaví sklep, vandal posprejuje omítku, doporučujeme mít dobré pojištění nemovitosti a domácnosti. Zajištění všech rizik dobrou pojistkou určitě stojí za zvážení, nikdy nevíte, kdy se to může hodit. Člověk připravený není pak nepříjemně překvapený.

Tým Allianz Samson s. r. o. doporučuje pojištění majetku.